O polyuretanu (Polytanu)

Polyuretanový elastomer (jinak též Polytan) a výrobky z něj jsou využívány především v průmyslech s vysokými nároky na otěruvzdornost, pevnost, pružnost, neboť oproti jiným běžně užívaným materiálům, jako je pryž nebo guma, vynikají tvarovou stálostí a vysokou životností i při opakovaném zatížení.

Výrobky z polyuretanu (Polytanu) jsou taktéž vyhledávány pro svou chemickou stabilitu. Jsou odolné vůči minerálním olejům, mazacím tukům, naftě, benzínu a jiným ropným produktům a jsou schopny pracovat ve velkém rozmezí teplot od -30 do +110 °C. Zároveň dobře snáší působení ozónů, UV záření a splňuje podmínky pro hořlavosti pro zařazení do kategorií HF-1 a FV-2 dle ISO 1210.

Povrch je hladký a neporézní, což zaručuje odolnost vůči vnější kontaminaci a veškerý materiál po něm hladce sklouzává. Povrchová neutralita zároveň zajišťuje, že materiál, který se dostane do kontaktu s polyuretanem, nebude nijak chemicky kontaminován.

Speciálním druhem polyuretanu je vulkollan (PU15). Jedná se o jeden z nejodolnějších elastomerů na trhu. Díky zvýšené odolnosti vůči deformacím fungují vulkollanové výrobky skvěle i v extrémních podmínkách.

Skvělá otěruvzdornost, pevnost a pružnost

Chemická
stabilita

Vysoká
životnost

Nulová kontaminace materiálů

Další výrobky a kategorie

Polyuretanové desky, tyče, a trubky různých rozměrů a tvrdostí.

Finální výrobky, které mají uplatnění v průmyslu. Vyrobíme i speciální tvary na zakázku.

Vyrábíme lopatky pro míchačky betonu od různých výrobců. Prohlédněte si náš katalog